Archiwum AKTUALNOŚCI 

Archiwum AKTUALNOŚCI

25/04/2014 CZTERY PUNKTY ZDOBYTE !

Drużyna NLO SMS ZPRP rozegrała kolejne dwie kolejki spotkań ligowych. Miło nam donieść, że dwa mecze zakończyły się zwycięstwami naszych dziewcząt!

W rozegranym 23 kwietnia meczu nasz zespół podejmował Akademiczki z Warszawy. W pierwszej rundzie, po zaciętym i dramatycznym meczu, pokonaliśmy Warszawianki jedną bramką. Tym razem spotkanie ułożyło się inaczej. Uzyskanego w drugiej minucie prowadzenia nasz zespół nie oddał do końca meczu. Na uwagę zasługuje fakt, że w meczu wystąpiły wszystkie zawodniczki. A przypomnimy, że sześć z nich to uczennice trzeciej klasy gimnazjum i pierwszej klasy liceum.

Mecz NLO SMS ZPRP Płock – AZS AWF Warszawa zakończył się wynikiem 33:29. W płockim zespole wystąpiły: Ola Januchta, Aneta Chodań, Joanna Seweryn – Paulina Piwowarczyk - 6, Patrycja Szyszkowska - 4, Patrycja Świerżewska - 6, Aneta Łabuda – 4, Monika Kobylińska – 6, Dagmara Nocuń – 4, Marlena Urbańska, Martyna Sucha - 1, Aneta Szczechowicz – 1, Sylwia Król, Weronika Fryc, Natalia Nosek - 1.

Zawodniczki SMS - u nie miały dużo czasu na odpoczynek. Już w piątek 25 kwietnia zmierzyły się w Lublinie z miejscowym MKS AZS UMCS Lublin. Mimo krótkiego czasu pomiędzy spotkaniami ligowymi wróciły do Płocka z dwoma punktami. „Bardzo cieszymy się z postępu w naszej grze. Kilka miesięcy temu ulegliśmy zespołowi z Lublina 23:28. Ciężka praca zaczyna jednak przynosić efekty” – powiedział po meczu Andrzej Marszałek - trener SMS – u.

Mecz w Lublinie od początku ułożył się po myśli trenera i zawodniczek SMS – u. Bardzo dobra gra w obronie, poparta świetnymi interwencjami w bramce, pozwoliła na grę z kontry i zdobycie kilkubramkowego prowadzenia. W drugiej połowie nasz zespół kontrolował przebieg wydarzeń na boisku i odniósł zasłużone zwycięstwo.

Wynik meczu MKS AZS UMCS Lublin – NLO SMS ZPRP Płock: 19:28 (9:16).
W naszym zespole wystąpiły: Ola Januchta, Aneta Chodań, – Paulina Piwowarczyk - 1, Patrycja Szyszkowska - 4, Patrycja Świerżewska - 4, Aneta Łabuda – 2, Monika Kobylińska – 3, Dagmara Nocuń – 2, Martyna Sucha, Sylwia Król, Weronika Fryc - 2, Ola Rosiak – 3, Ola Kwiecińska – 7.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z meczu w Galerii.


09/04/2014 PIERWSZOLIGOWE ZWYCIĘSTWA

Występująca w I lidze drużyna NLO SMS ZPRP Płock rozegrała kolejne spotkania. Po kilku porażkach udało się w końcu przełamać złą passę i pokonać Polonię Kępno i Dwójkę Profil Nowy Sącz.

W meczu rozegranym 5 kwietnia naszym przeciwnikiem była drużyna z Kępna, która zajmowała czwartą lokatę w tabeli. W związku z tym nasz młody zespół nie był faworytem tego spotkania.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi większej niż dwie bramki. Po 30 minutach na tablicy widniał wynik 14:13.  W drugiej połowie również trwał wyrównany pojedynek. Dopiero w 44 minucie spotkania Polonia „odskoczyła” na trzy bramki. Wydawało się, że dzięki większemu doświadczeniu drużyna gości „dowiezie” korzystny wynik do końca. Jednak nasz zespół nie poddał się. Poprawiła się gra w obronie, Ola w bramce odbiła kilka piłek i w 58 – ej minucie meczu objęliśmy jednobramkowe prowadzenie. Końcówka była bardzo nerwowa i emocjonująca. Jednak Aneta Łabuda, „świeżo upieczona” reprezentantka Polski, zdobyła decydującą bramkę i można było cieszyć się ze zwycięstwa.

Końcowy wynik to 33 : 31, a w drużynie NLO SMS ZPRP Płock wystąpiły:
Ola Januchta, Aneta Chodań – Paulina Piwowarczyk - 1, Lucyna Trzczak - 1, Patrycja Szyszkowska, Ola Kwiecińska - 5, Patrycja Świerżewska - 3, Aneta Łabuda – 8, Monika Kobylińska – 8, Dagmara Nocuń – 4, Marlena Urbańska – 3, Weronika Fryc.

Po kilku dniach przyszło nam zmierzyć się z „Góralkami” z Nowego Sącza i okazało się, że 9 kwietnia był dla nas szczęśliwy.  W pierwszej połowie widać było trudy prawie dziesięciogodzinnej podróży. Po wyrównanym początku gospodyniom udało się odskoczyć na dwie bramki  prowadziły do przerwy 16 : 14. Dopiero w 41 minucie spotkania nasze dziewczyny wyrównały wynik meczu. I od tego momentu były zespołem lepszym. Uzyskały przewagę trzech bramek i do końca meczu kontrolowały jego przebieg. Ostatecznie zwyciężyły 34 : 29 i mogły dopisać kolejne dwa punkty w ligowym dorobku.

W meczu przeciwko Dwójce Profil Nowy Sącz w drużynie NLO SMS ZPRP Płock wystąpiły: Ola Januchta, Aneta Chodań – Paulina Piwowarczyk, Patrycja Szyszkowska - 3, Ola Kwiecińska - 1, Patrycja Świerżewska - 3, Aneta Łabuda – 8, Monika Kobylińska – 11, Dagmara Nocuń – 4, Marlena Urbańska, Monika Roguska – 1, Ola Rosiak – 3, Martyna Sucha, Aneta Szczechowicz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu w Galerii.


4/04/2014 POWOŁANIA DO REPREZENTACJI MŁODZIEŻOWEJ

Trener Andrzej Niewrzawa powołał trzy zawodniczki z SMS ZPRP Płock na zgrupowanie szkoleniowe i turniej kwalifikacyjny do Młodzieżowych Mistrzostw Świata. W Reprezentacji Polski znalazły się: Ola Kwiecińska, Aneta Łabuda i Patrycja Świerżewska. Dodatkowo jako rezerwowe zostały powołane: Monika Kobylińska i Ola Rosiak.

W dniach 12 – 16 kwietnia kadra będzie trenować w Chorzowie, a od 17 do 19 kwietnia zostanie rozegrany turniej kwalifikacyjny. Przeciwniczkami naszej drużyny będą reprezentacje: Serbii (17.04.), Słowacji (18.04.) i Holandii (19.04). Do Mistrzostw Świata U-20, które odbędą się w Chorwacji w terminie 29.06. – 13.07.2014 roku, awansują dwie najlepsze drużyny.

Trzymamy kciuki za nasz zespół i życzymy awansu!!! 


31/04/2014 DEBIUT W REPREZENTACJI

Cóż to była za wiadomość!

7 marca br. Kim Rasmussen, trener Reprezentacji Polski, ogłosił skład na dwa mecze z Portugalią w ramach eliminacji Mistrzostw Świata. W szerokiej kadrze znalazła się nasza koleżanka Aneta Łabuda.

Mała (taki ma pseudonim na boisku) była już na zgrupowaniu seniorskiej kadry. Jednak powołanie na mecze o punkty to wielka nobilitacja.

Debiut z orzełkiem na piersi miał miejsce w meczu rozegranym 26 marca
w miejscowości Maia w Portugalii. W meczu wygranym przez Polki 24 : 17 Anecie nie udało się zdobyć bramki. Swojego historycznego gola zdobyła kilka dni później w spotkaniu rozegranym w Zielonej Górze. Na boisku Mała pojawiła się w dwudziestej minucie meczu, a w czterdziestej drugiej minucie mogła się cieszyć z pierwszego trafienia w seniorskiej Reprezentacji Polski.

Mecz z Portugalią zakończył się wynikiem 29 : 21. Po dwóch zwycięstwach Czarnogóry nad Czechami nasza reprezentacja zrównała się punktami
z Czeszkami. W czerwcu czekają nas dwa bardzo ważne spotkania, które zadecydują o awansie do Mistrzostw Europy. Mamy nadzieję, że Aneta pomoże drużynie narodowej w awansie i w grudniu będziemy mogli Ją oglądać na parkietach Węgier i Chorwacji.

31 marca wieczorem Aneta wróciła do Płocka. Przygotowałyśmy dla Niej niespodziankę. W obecności Pani Małgorzaty Szczepańskiej (nauczycielki języka angielskiego), Pani Joanny Stępniewskiej (wychowawczyni z internatu) i Pana Marcina Rosiaka (wychowawcy klasy 3 NLO) Mała mogła się poczuć jak „gwiazda filmowa”. Były kwiaty od wychowawcy, czerwono – zielony dywan, confetti, Picollo (dla niewtajemniczonych – szampan dla dzieci) i oczywiście „Sto lat”!!!

Aneta była bardzo zaskoczona i wzruszona. Bardzo mocno Ją wyściskałyśmy
i wycałowałyśmy.

Jesteśmy bardzo dumne z naszej Koleżanki. Trzeba jeszcze ostrzej zabrać się do pracy. Może kiedyś któraś z nas będzie miała takie powitanie?

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z powitania w naszej Galerii.


25/03/2014 MAMY MEDALISTKI !!!

W dniach 10 – 15 marca br. w Kielcach odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorek. Do finału awansowały drużyny, które miały w swoich szeregach zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku. Naszą szkołę reprezentowały: Ola Januchta (Korona Handball Kielce), Patrycja Szyszkowska i Monika Roguska (SPR Łukovia Łuków), Aneta Szczechowicz i Karolina Trzaska (MMKS Jutrzenka Płock)oraz Marlena Urbańska, Patrycja Ratajczak i Malwina Dąb (MKS Kusy I Szczecin). Zawodniczki SMS – u bardzo dobrze wypadły w Mistrzostwach Polski. Część dziewcząt stanowiło o sile swoich drużyn, a pozostałe, mimo różnicy wieku, były sporym wzmocnieniem dla swoich macierzystych klubów.

Po kilku dniach zaciętej rywalizacji kilka zawodniczek SMS – u mogło się cieszyć z medali Mistrzostw Polski, a także nagród indywidualnych. Najlepsze miejsce wywalczyła Ola Januchta. Jej zespół Korona Handball Kielce dopiero w finale odniósł pierwszą porażkę w turnieju (16 : 21 z MTS Kwidzyn). Niestety zadecydowało to o zdobyciu „tylko” srebrnego medalu. Na pocieszenie Ola została uznana Najlepszą Bramkarką Turnieju Finałowego.

Na najniższym Stopniu podium stanęły trzy reprezentantki Szczecina, bowiem Kusy w meczu o III Miejsce pokonał     37 : 23 zespół Vistal Łączpol Gdynia.

Jutrzenka Płock, trzeci raz z rzędu, zakończyła mistrzostwa na piątej pozycji, a Łukovia Łuków na siódmej.

Nagrodę indywidualną otrzymała także Patrycja Szyszkowska, która z dorobkiem 60 – u bramek zdobyła tytuł „Króla Strzelców”.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Polski Juniorek w sezonie 2013/14:

I miejsce – MTS Kwidzyn

II miejsce – Korona Handball Kielce

III miejsce – MKS Kusy I Szczecin

IV miejsce – Vistal Łączpol Gdynia

V miejsce – MMKS Jutrzenka Płock

VI miejsce – UKS Wilanowia Warszawa

VII miejsce – SPR Łukovia Łuków

VIII miejsce – Sambor Tczew

Zdjęcie do obejrzenia Galerii.


21/03/2014 BIEG WAGAROWICZA

Od wielu lat, w pierwszy dzień wiosny, ZS Nr 1 w Płocku organizuje biegowe święto dla dzieci i młodzieży. W tym roku, w dniu 21 marca, Bieg Wagarowicza odbył się po raz dwudziesty trzeci, a debiut w tej imprezie zanotowały uczennice SMS Płock.

Dziewczęta rywalizowały z koleżankami z płockich szkół i zaprezentowały się bardzo dobrze. Podczas zawodów spiker stwierdził nawet, że Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce powinien być dumny ze swoich uczennic.

W imprezie, oprócz kontuzjowanych, wystartowały wszystkie uczennice SMS – u.

Najlepsze miejsca zajęły:

w gimnazjum:

II m-ce           -          Wiktoria Sadłowska

VIII m-ce       -          Malwina Dąb

 

 


w liceum:

IV m-ce         -          Patrycja Świerżewska

V m-ce          -          Sylwia Król

VII m-ce        -          Martyna Sucha

VIII m-ce       -          Katarzyna Suszek

Wyniki indywidualne przełożyły się na bardzo dobrą klasyfikację drużynową. Dziewczęta z liceum zajęły drugie, a gimnazjalistki czwarte miejsce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.


20/03/2014 WIZYTA REPREZANTÓW

W dniu 20 marca miałyśmy kolejnych gości w internacie. Z naszego zaproszenia skorzystali zawodnicy Reprezentacji Polski i Wisły Płock – Adam Wiśniewski i Mariusz Jurkiewicz.

Na początku spotkania Adam Wiśniewski, na ręce dyrektora szkoły, przekazał koszulkę Reprezentacji Polski z autografami zawodników, którzy w styczniu br. wystąpili w naszej drużynie na Mistrzostwach Europy w Danii.

Następnie zawodnicy odpowiadali na nasze pytania. A zakres pytań był bardzo szeroki. Od początków kariery zawodniczej, poprzez treningi i mecze klubowe i reprezentacyjne, po zainteresowania i ciekawostki z życia prywatnego. Adam i Mariusz chętnie dzielili się wrażeniami ze swojego bogatego życia sportowego. Opowiadali o meczach, które już są za nimi, ale także o zbliżających się ważnych spotkaniach w Lidze Mistrzów i w Superlidze oraz w eliminacjach do Mistrzostw Świata, w którym zmierzą się z drużyną Niemiec.

Mariusz opowiadał także o latach spędzonych w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. W tym miejscu warto podkreślić, że Mariusz był w klasie, od której rozpoczęła się historia gdańskiej szkoły.

Na zakończenie spotkania, tradycyjnie, robiłyśmy sobie wspólne zdjęcia i zbierałyśmy autografy.

Dziękujemy bardzo Adamowi i Mariuszowi za spotkanie i czekamy na kolejnych gości.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty w naszej Galerii.


08/03/2014 DZIEŃ KOBIET

 

8 – go marca, w Dniu Kobiet, miałyśmy fajną niespodziankę. Nasi dyrektorzy, Bogdan Lemanowicz i Bogdan Zajączkowski, pamiętali o nas. W imieniu męskiej części szkoły złożyli nam życzenia i podarowali śliczne kwiatki. Było nam bardzo miło i wiosennie. Dziękujemy!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.


16 - 23/02/2014 OBÓZ ZIMOWY W SZCZYRKU

W dniach 16 – 23 luty część uczennic naszej szkoły przebywała na obozie w Szczyrku. Niestety na obóz nie mogły pojechać wszystkie zawodniczki SMS – u. Część dziewcząt wyjechała do swoich macierzystych klubów aby wziąć udział w Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorek. Nasze zawodniczki walczyły dzielnie, jednak nie wszystkim udało się awansować do turnieju finałowego. W Finale Mistrzostw Polski Juniorek, które odbędą się w Kielcach w dniach 10 – 15 marca, SMS Płock będzie miał swoje przedstawicielki w następujących klubach: MKS Kusy Szczecin (Patrycja Ratajczak, Marlena Urbańska, Malwina Dąb), SPR Łukovia Łuków (Patrycja Szyszkowska, Monika Roguska), Korona Handball Kielce (Ola Januchta), MMKS Jutrzenka Płock (Karolina Trzaska, Aneta Szczechowicz).

Pan Bogdan Zajączkowski, dyrektor sportowy SMS Płock, zaplanował zajęcia w Szczyrku tak, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Część ekipy już przed śniadaniem miała możliwość „potruchtania” na stadionie. Po śniadaniu był podział na grupy. Jedna trenowała w hali, a druga miała zajęcia narciarskie. Pomimo małej ilości śniegu dziewczęta miały możliwość doskonalenia, ale również nauki jazdy na nartach i desce snowboardowej. Po południu były treningi specjalistyczne, a wieczorem można było się zrelaksować na pływalni lub w saunie. Wieczorami były zaplanowane także dodatkowe zajęcia treningowe podczas, których zawodniczki pracowały nad techniką indywidualną.

Obóz w Szczyrku minął bardzo szybko. Dziewczęta solidnie przepracowały tydzień zgrupowania. Mamy nadzieję, że efekty będą widoczne w przyszłości.

Po obozie zawodniczki rozjechały się do domów i mogły odpocząć przed drugą częścią sezonu ligowego i zajęciami w szkole. Dla klas 3 NG i 3 NLO zbliżają się bowiem bardzo ważne dni. Egzamin gimnazjalny i maturalny już wkrótce….


15/02/2014 ZMIANA ZWYCIĘZCÓW

W sobotę 15 lutego rozegrano kolejne mecze w I i II lidze kobiet. Tym razem drużyny SMS – u zamieniły się rolami. Pierwszoligowy zespół został zwycięzcą, a występujące w II lidze zawodniczki z Płocka musiały przełknąć gorycz porażki.

Na mecz I ligi przyjechał do Płocka zespół Tor Dobrzeń Wielki. W pierwszej rundzie mecz w Dobrzeniu zakończył się remisem i był to wtedy pierwszy punkt wywalczony przez drużynę SMS ZPRP Płock w rozgrywkach pierwszoligowych.

Po dobrym początku i prowadzeniu SMS – u gra się wyrównała. W piętnastej minucie był remis. A potem gra dwóch drużyn „falowała”. Najpierw zawodniczki Tor – u objęły trzybramkowe prowadzenie, by po chwili stracić pięć bramek z rzędu. Pierwsza połowa zakończyła się więc dwubramkowym prowadzeniem gospodyń – 16:14.

Początek drugiej połowy znów należał do zawodniczek Tor – u Dobrzeń Wielki. Ten fragment meczu wygrały 6:1 i objęły prowadzenie. Zawodniczki SMS – u bardzo ambitnie walczyły o odrobienie strat. Kilka razy zbliżyły się do przeciwniczek na jedną bramkę, jednak nie mogły doprowadzić do remisu. Dopiero w końcówce „karta się odwróciła”. Dziewczęta doskonale zrealizowały wskazówki przekazane w przerwie dla drużyny przez trenera Andrzeja Marszałka. Lucyna Trzczak, Patrycja Świerżewska i Martyna Sucha zdobyły decydujące o zwycięstwie bramki. Ostatecznie SMS ZPRP Płock wygrał 26:24. W płockim zespole wystąpiły: Ola Januchta, Patrycja Wojewódzka – Paulina Piwowarczyk - 1, Monika Roguska - 3, Lucyna Trzczak - 6, Patrycja Szyszkowska - 2, Ola Kwiecińska - 6, Patrycja Świerżewska - 3, Klaudia Dworczak, Ola Rosiak - 3, Martyna Sucha -1, Natalia Nosek - 1

 Drugoligowy zespół SMS ZPRP Płock rywalizował w Radomiu z drużyną KU AZS WSNSiT. Zawodniczki trenera Bogdana Janiszewskiego chciały podtrzymać dobrą passę i wrócić do Płocka ze zdobyczą punktową. Niestety nie udało się tego zrealizować. Drużyna Akademiczek z Radomia okazała się lepsza.

Wyrównana walka trwała do 27 minuty meczu. Wtedy na tablicy wyników widniał wynik 10 : 10. Później kilkubramkową przewagę objęły gospodynie i nie oddały prowadzenia już do końca meczu.

KU AZS WSNSiT Radom – SMS ZPRP Płock 30 : 25 (14 : 12)

W zespole SMS ZPRP Płock wystąpiły: Aneta Chodań – Małgorzata Suchy – 2, Wiktoria Hajduk – 1, Klaudia Trzaska, Klaudia Cygan – 3, Natalia Kowalska - 1, Marlena Urbańska – 4, Julia Zybajło – 1, Aneta Szczechowicz – 4, Adrianna Warda – 8, Katarzyna Suszek, Malwina Dąb - 1.


8/02/2014 STUDNIÓWKA

Dzień 8 lutego 2014 roku był szczególnym dniem w życiu uczennic klasy 3 NLO. Korzystając z gościnności Dyrekcji i uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Płocku dziewczęta bawiły się na balu studniówkowym.

W obecności Dyrektorów Bogdana Lemanowicza i Bogdana Zajączkowskiego, Wychowawcy Marcina Rosiaka, trenerów i kadry pedagogicznej oraz rodziców uczennice zatańczyły tradycyjnego poloneza. Naszą utalentowaną i niezwykle rytmiczną grupę poprowadziła, w pierwszej parze, Monika Kobylińska. Szczególnie efektowne było zakończenie poloneza, kiedy to wspólnie uczniowie ZST i uczennice NLO SMS w pięknym szpalerze stanęli przed Dyrekcja, Wychowawcami i Nauczycielami. Zostali za to nagrodzeni burzą oklasków!!!

Po zakończeniu poloneza uczniowie stanęli na scenie i złożyli podziękowania. Nasza uczennica,  Przewodnicząca klasy Aleksandra Januchta, podziękowała Wszystkim za wyrozumiałość i pomoc. Po tych gorących słowach      w  oczach niektórych osób pojawiły się nawet łzy wzruszenia.

Po przemówieniach nastąpił czas na tradycyjnego walca. Dagmara Nocuń porwała do tańca Pana Dyrektora Bogdana Lemanowicza. Muzyka zaczerpnięta z filmu „Noce i dnie,”  piękne stroje i wspaniali tancerze…Wszystko to sprawiło, że goście pod wrażeniem oglądali ten wspaniały pokaz umiejętności tanecznych uczniów oraz członków rady pedagogicznej. Patrycja Szyszkowska korzystając z okazji zaprosiła do walca Wychowawcę, który jeszcze dzień wcześniej zarzekał się, że nie potrafi tańczyć. Pod wpływem talentu Patrycji pewnym krokiem ruszył jednak do tańca  i pokazał, że doskonale radzi sobie na parkiecie.

Po walcu młodzież udała się do stołów, aby się posilić przed wspaniałą, ale i wyczerpującą zabawą. Wszyscy zapomnieli o klasówkach, pracach domowychi innych stresujących sprawach i oddali się cudownej zabawie, która trwała do białego rana.

Cudowne chwile zwieńczył wspólny powrót uczennic autokarem do internatu. Jeszcze przez wiele minut nie ustawały rozmowy na temat balu studniówkowego.

Dopiero rano każdy zdał sobie sprawę, że za 99 dni…matura!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej studniówki w Galerii.


1-2/02/2014 LIGOWY WEEKEND

W związku ze studniówką, która odbędzie się 8 lutego, przełożone zostały mecze I i II ligi. W sobotę 1 lutego pierwszoligowa drużyna SMS ZPRP Płock gościła zespół Sambor Tczew. Nasze przeciwniczki, po pierwszej rundzie, zajmują drugie miejsce w tabeli. Obok drużyny z Kościerzyny są głównym kandydatem do awansu do superligi. Jednak zespół SMS- u, prowadzony przez Andrzeja Marszałka i Artura Piechotę, przystąpił do meczu z wiarą w korzystny rezultat.

Niestety już na początku meczu (3 minuta) groźnie wyglądającej kontuzji doznała rozgrywająca płockiego zespołu – Patrycja Szyszkowska. Po uderzeniu w twarz została odwieziona do szpitala, gdzie na oddziale okulistycznym udzielono jej pomocy. Na szczęście kontuzja okazała się niegroźna. Pozostał tylko ból i potężny siniak pod prawym okiem. Tym sposobem makijaż na studniówkę nie będzie potrzebny.

Tymczasem na parkiecie trwał wyrównany bój. Do przerwy żadnej drużynie nie udało się osiągnąć przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12 : 12.

Początek drugiej połowy to dobre akcje SMS – u, które dały dwubramkowe prowadzenie. Niestety po chwili większe doświadczenie Sambor – u dało znać o sobie. Drużyna z Tczewa uzyskała pięciobramkowe prowadzenie. Płocczanki jednak nie poddały się. Zmieniły system obrony z 6 : 0 na
4 : 2 i kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu przegrywały już tylko jedną bramką i były w posiadaniu piłki. Trener Marszałek poprosił i ustalił z zawodniczkami akcję, którą należy rozegrać. Niestety jedna z zawodniczek popełniła błąd techniczny i Sambor mógł się cieszyć z dwóch punktów.

Porażka w tak dramatycznych okolicznościach na pewno boli. Jednak będzie na pewno nowym doświadczeniem dla młodych zawodniczek SMS – u. I miejmy nadzieję, że doświadczenie to będzie procentować w przyszłości.

Końcowy wynik meczu - 25 : 26.

W płockim zespole wystąpiły: Ola Januchta, Aneta Chodań – Aneta Łabuda - 4, Weronika Fryc, Lucyna Trzczak - 2, Patrycja Szyszkowska, Ola Kwiecińska - 3, Patrycja Świerżewska - 5, Ola Rosiak - 6, Klaudia Dworczak, Klaudia Cygan, Dagmara Nocuń - 3, Adrianna Warda – 2.

Kiepski nastrój po sobotniej porażce próbowały zmienić występujące w II lidze młodsze zawodniczki SMS – u. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ w pierwszej rundzie udało się wywalczyć tylko jeden punkt. Przeciwnikiem SMS – u był zespół AZS UW Warszawa, a mecz został rozegrany 2 lutego.

Początek meczu był w wykonaniu płockich zawodniczek bardzo nerwowy. Rzuty z nieprzygotowanych pozycji, brak powrotu do obrony spowodowały, że drużyna z Warszawy po kilku minutach prowadziła 7 : 2. Trener Bogdan Janiszewski poprosił o przerwę dla drużyny i dokonał kilku zmian. Dało to oczekiwane efekty. Zawodniczki SMS – u zdobyły 8 bramek, nie tracąc żadnej i wyszły na prowadzenie 10 : 7. Do przerwy udało się jeszcze powiększyć przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18 : 14.

W drugiej połowie wydawało się, że płocczanki będą kontrolować przebieg meczu. Wkradło się jednak rozluźnienie i w 43 minucie meczu na tablicy pojawił się wynik 24 : 22. Końcówka spotkania była jednak piorunująca. Do końca meczu SMS nie stracił bramki, a sam zdobył ich 13. Po końcowym gwizdku sędziów młode szczypiornistki mogły się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach II ligi.

Końcowy wynik meczu - 37 : 22.

W drużynie SMS ZPRP Płock wystąpiły: Asia Seweryn, Patrycja Ratajczak – Paulina Piwowarczyk – 2, Sylwia Król, Małgorzata Suchy – 3, Martyna Sucha – 9, Wiktoria Hajduk – 3, Wiktoria Sadłowska – 4, Karolina Trzaska – 5, Natalia Kowalska, Natalia Nosek – 7, Natalia Papierzyńska, Marlena Urbańska – 2, Julia Zybajło – 1, Klaudia Trzaska – 1.


19-25/01/2014 ZGRUPOWANIE W AUSTRII

W dniach 19-25.01.2014 zawodniczki naszej Szkoły odbyły pierwsze zagraniczne zgrupowanie szkoleniowe. Wyjechaliśmy

do Austrii. Oprócz codziennych zajęć treningowych na obiektach sportowych  Hypo Niederosterreich rozegraliśmy cztery mecze towarzyskie z zespołam

i najwyższej ligi austriackiej (WAT-Fünfhaus, WAT-Landhaus, UHC Stockerau). Wszystkie mecze zakończ

yły się naszymi zwycięstwami. Rozegraliśmy także spotkanie z Reprezentacją Austrii rocznik 94/96 i niestety przegraliśmy jedną bramką.

Mieliśmy również okazję oglądać treningi zawodniczek Mistrzowskiego zespołu Austrii, w którym gra 9 reprezentantek Brazylii (Mistrzyń Świata 2013). Po swoim treningu chętnie zrobiła z nami zdjęcie Alexandra Nascimento (najlepsza zawodniczka poprzednich MŚ).

Oprócz strony sportowej ciekawie było także turystycznie. Miałyśmy możliwość zwiedzenia Wiednia, a także troszkę wolnego czasu na zakupy.

W zgrupowaniu uczestniczyły: Aleksandra Januchta, Adrianna Sielska, Weronika Fryc, Marlena Urbańska, Aneta Łabuda, KarolinaTrzaska, Dagmara Nocuń, Gabriela Urbaniak, Lucyna Trzczak, Aleksandra Rosiak, Patrycja Szyszkowska, Patrycja Świerżewska, Klaudia Cygan, Martyna Sucha, Aleksandra Kwiecińska, Natalia Nosek.

Kadrę szkoleniową stanowili: trenerzy - Bogdan Zajączkowski, Andrzej Marszałek i fizjoterapeuta – Kamil Smoliński.

Dziękujemy bardzo za pomoc w organizacji zgrupowania, mieszkającemu w Austrii, byłemu reprezentantowi Polski - Panu Andrzejowi Lechowi.

Zdjęcie do obejrzenia w Galerii


12/12/2013 WIGILIA SZKOLNA

12 grudnia spotkałyśmy się z dyrekcją, nauczycielami, wychowawcami i trenerami na Wigilii Szkolnej. Na wigilię zaproszony był także ksiądz proboszcz Tadeusz Łebkowski.

Klasy 3 NG, 1 NLO i 3 NLO, pod opieką Pana Sławomira Kaniewskiego, przygotowały program artystyczny, w czasie którego uczennice czytały fragmenty biblii i śpiewały kolędy. W śpiewanie kolęd włączyli się zaproszeni goście, nauczyciele i trenerzy. Dzięki temu dało się odczuć rodzinną atmosferę zbliżających się świąt.

Po części artystycznej głos zabrał Dyrektor Bogdan Lemanowicz. Złożył dla nas i naszych rodzin świąteczne życzenia, w których nawiązał do trudnego życia sportowców i bardzo ważnej umiejętności połączenia sportu z nauką. Dyrektor życzył nam zdrowia i unikania, w nadchodzących miesiącach, kontuzji.

Również ksiądz Tadeusz Łebkowski powiedział do nas „kilka słów”. Przy okazji świątecznych życzeń wspomniał także o wydarzeniach sprzed 32 lat, a więc o wprowadzeniu stanu wojennego. Słuchając księdza Łebkowskiego mogłyśmy przez moment zastanowić się w jakich trudnych czasach żyli nasi rodzice i dziadkowie.

Na zakończenie części oficjalnej zostały wręczone niespodzianki za najładniejszą świąteczną dekorację pokoju w internacie. I miejsce zajęły siostry: Karolina i Klaudia Trzaska, II miejsce przypadło dla Klaudii Dworczak i Oli Kwiecińskiej, a III miejsce dla Dominiki Kilkowskiej i Pauliny Topolewskiej.

Po wręczeniu nagród, dzieląc się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia. Jeśli chociaż część z nich się spełni to będzie fantastycznie!!!

Zapraszamy do Galerii zdjęć z wigilii szkolnej.


06/12/2013 MIKOŁAJKI

Byłyśmy grzeczne?……Pewnie nie zawsze?! Ale św. Mikołaj i tak nas odwiedził. Przyjechał w towarzystwie Śnieżynka (rodzaj męski, nie ma błędu). Musiałyśmy się ładnie zaprezentować przed gośćmi. A po zaśpiewaniu kolęd mogłyśmy się cieszyć z prezentów.

Następne niespodzianki już za kilkanaście dni i już w DOMCIU!!!!!!

Więcej zdjęć w Galerii.


29-30/11/2013

I TURNIEJ MŁODYCH TALENTÓW O PUCHAR DYREKTORA SMS ZPRP PŁOCK

W dniach 29 – 30 listopada odbył się I Turniej Młodych Talentów o Puchar Dyrektora SMS ZPRP Płock. Wzięły w nim udział cztery zespoły z roczników 1998 – 99. W sporcie zawsze powinno walczyć się o zwycięstwo. I tak też było w naszym turnieju. Jednak wyniki nie były najważniejsze. Trenerzy SMS – u mogli się przyjrzeć ewentualnym kandydatkom do szkoły, a zawodniczki miały okazję poznać warunki, w jakich mieszkają, uczą się i trenują ich koleżanki w Płocku.

Na zakończenie pierwszego dnia wszystkie zawodniczki zostały podzielone na trzy grupy – bramkarki, obrotowe i skrzydłowe oraz rozgrywające. W tych grupach przeprowadzone były specjalistyczne zajęcia treningowe, które prowadzili: dyrektor sportowy SMS –u – Bogdan Zajączkowski oraz trenerzy SMS – u – Bogdan Janiszewski i Artur Piechota. 

Poniżej przedstawiamy wyniki i klasyfikację końcową turnieju.

SMS Płock – MMKS Jutrzenka Płock 29 : 3 (12 : 1)

Orlik Reszel – MKS Ochota Warszawa 7 : 10 (6 : 4)

SMS Płock – MKS Ochota Warszawa 16 : 18 (7 : 9)

Orlik Reszel – MMKS Jutrzenka Płock 17 : 12 (8 : 9)

MMKS Jutrzenka Płock - MKS Ochota Warszawa 14 : 18 (7 : 5)

SMS Płock - Orlik Reszel 21 : 9 (5 : 5)

Klasyfikacja końcowa:

I m-ce - MKS Ochota Warszawa

II m-ce - SMS Płock

III m-ce - Orlik Reszel

IV m-ce – Jutrzenka Płock

Najlepsze zawodniczki turnieju:

Bramkarka  – Patrycja Wojewódzka (SMS Płock)

Lewe skrzydło – Agata Pikulska (Orlik Reszel)

Lewe rozegranie – Anna Staniszewska (Orlik Reszel)

Środek rozegrania – Wiktoria Sadłowska (SMS Płock)

Prawe rozegranie – Maja Wojdyga (MKS Ochota Warszawa)

Prawe skrzydło – Karolina Trzaska (SMS Płock)

Obrotowa – Natalia Zarembska (MKS Ochota Warszawa)


30/11/2013 KADROWICZKI

W dniach 25 – 30 listopada odbyły się zgrupowania szkoleniowe kadr narodowych kobiet w różnych kategoriach wiekowych. W poszczególnych reprezentacjach występuje wiele uczennic z naszej szkoły. A są to:
- reprezentacja młodzieżowa: Aneta Łabuda,
- reprezentacja juniorek: Patrycja Świerżewska, Aleksandra Kwiecińska, Dagmara Nocuń, Aleksandra Januchta, Lucyna Trzczak, Gabriela Urbaniak
- reprezentacja juniorek młodszych: Natalia Nosek, Monika Roguska, Marlena Urbańska.
Dla większości zawodniczek było to kolejne powołanie. Znalazły się jednak i debiutantki w tym gronie. Pierwszy raz Koszulkę z Białym Orłem założyły: Monika Roguska i Marlena Urbańska.
Wszystkim kadrowiczkom GRATULUJEMY i życzymy kolejnych powołań.


07/11/2013 OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

Dnia 7 listopada uczennice klasy 1 NLO wzięły udział w Otrzęsinach Klas Pierwszych. W zabawie uczennicom SMS – u towarzyszyły: wychowawczyni klasy – Pani Marzanna Polańczyk i Pani Małgorzata Szczepańska. Wszystkie nasze uczennice pięknie przygotowały się do uroczystości. Na zdjęciach widać jakie „śliczne Kociaki” uczęszczają do SMS – u w Płocku.

Impreza odbyła się wspólnie z klasami pierwszymi Zespołu Szkół Technicznych „70 – ka”, a aktu „przycięcia ogona” dokonał Pan Dyrektor Dariusz Tyburski.

 Zanim jednak do tego doszło wszystkie „Koty” musiały udowodnić, że zasługują na wpisanie ich w poczet uczniów szkoły. Dziewczyny śpiewały, tańczyły i prezentowały wiele innych talentów (poza sportowymi oczywiście).

Otrzęsiny przebiegły w bardzo miłej atmosferze, a wszystkie dziewczęta zapewniały, że świetnie się bawiły. Cieszyły się także, że za rok będą mogły wystąpić w innej roli.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w Galerii.


05/11/2013 TRENERSKIE ODWIEDZINY

5 listopada, przy okazji Uroczystej Inauguracji Roku Szkolnego, miałyśmy okazję spotkać się z LEGENDAMI żeńskiego szczypiorniaka. W naszym internacie odwiedziły nas Panie: Monika Marzec i Sabina Włodek.

Przez wiele lat Pani Monika i Pani Sabina były najlepszymi zawodniczkami na swoich pozycjach w Polsce i jednymi z najlepszych w Europie. Wiele razy zdobywały Mistrzostwo i Puchar Polski. Przez kilkanaście lat rozegrały setki spotkań w Reprezentacji Polski zdobywając wiele pięknych bramek.

Po zakończeniu kariery zawodniczej nie rozstały się ze sportem. Pani Sabina Włodek jest obecnie trenerką zespołu MKS Selgros Lublin, a Pani Monika Marzec pracuje na zapleczu superligi w drużynie MKS AZS UMCS Lublin i ma objąć stanowisko trenera w Reprezentacji Polski Juniorek, w której występuje wiele zawodniczek z naszej szkoły.

Podczas spotkania trenerki opowiedziały nam mnóstwo ciekawych historii
z życia klubowego i reprezentacyjnego. Rozmowa dotyczyła także aktualnych spraw związanych z zespołami, w których obecnie pracują Panie Monika i Sabina, a na zakończenie spotkania był czas na wspólne zdjęcia.

Zdjęcie do obejrzenia w naszej Galerii.


05/11/2013 UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

Nauka w szkole trwa już od dwóch miesięcy, jednak dopiero dzisiaj odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego w Niepublicznym Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym Szkół Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. W uroczystościach uczestniczyli: Pan Andrzej Kraśnicki – Prezes ZPRP i Pan Andrzej Nowakowski – Prezydent Miasta Płocka.

Zebranych gości powitał Bogdan Lemanowicz – Dyrektor SMS Płock, który powitał wszystkich gości i przedstawił kadrę szkoleniową, grono nauczycielskie, pracowników szkoły i wszystkie uczennice szkoły.

Do młodych szczypiornistek kilka słów powiedział również Prezes ZPRP – Andrzej Kraśnicki. Wspominał swoją karierę zawodniczą, gdy w barwach AZS – u Poznań walczył przeciwko Wiśle Płock. Pan Andrzej Kraśnicki życzył uczennicom samych sukcesów, zarówno w nauce, jak i w sporcie. „Jesteście na początku sportowej drogi, a jej nadrzędnym celem powinno być współzawodnictwo na arenie międzynarodowej.” – zakończył Prezes Kraśnicki.

Prezes Andrzej Kraśnicki na ręce Prezydenta Miasta Płocka – Pana Andrzeja Nowakowskiego złożył podziękowanie dla wszystkich pracowników Urzędu Miasta Płocka, którzy byli zaangażowani w prace związane z otwarciem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku. Prezes Andrzej Kraśnicki dziękował za pomoc i wsparcie w stworzeniu, dla uczennic, wspaniałych warunków do nauki i treningu.

Na koniec uroczystości „głos zabrały dziewczęta”. Pod opieką Pana Mariusza Pogonowskiego, aktora Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku, uczennice SMS - u przygotowały przedstawienie opisujące ich codzienne życie. Z wielkim wdziękiem przedstawiły zdarzenia z obozów, ze szkoły, z internatu, z treningów i zawodów. Dziewczęta wcieliły się w role dyrektorów, trenerów, fizjoterapeutów, nauczycieli i swoich koleżanek. W zabawny sposób przedstawiły jak wygląda ich zwykły dzień. Goście zebrani w sali widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury w Płocku świetnie się bawili i wielkimi brawami nagrodzili „Młode Aktorki”.

Po zakończeniu części oficjalnej i wspólnym obiedzie zaproszeni goście odwiedzili internat ZST „70” w Płocku przy ulicy Norbertańskiej 11, w którym mieszkają uczennice SMS Płock.

Zapraszamy do Galerii zdjęć z inauguracji roku szkolnego 2013/2014.


04/11/2013 Wygrana I Zespół SMS ZPRP

 Po remisie w Dobrzeniu Wielkim I Zespół SMS ZPRP nie miał więcej zdobyczy punktowych w rozgrywkach I Ligi Kobiet i choć celem samym w sobie nie jest kolekcjonowanie punktów a sportowy rozwój, to z nieukrywaną radością przyjęliśmy pierwsze ligowe zwycięstwo z Dwójką Profil Nowy Sącz.26 październik 2013 r. to kolejna historyczna data i wynik 37:33, zdobył go Zespół SMS ZPRP w składzie:

Aleksandra  Januchta, Chodań Aneta, Swierżewska Patrycja - 9 bramek, Fryc Weronika - 1 bramka, Roguska Monika, Nocuń Dagmara - 10 bramek, Król Sylwia, Szyszkowska Patrtycja - 11 bramek, Rosiak Aleksandra, Szczechowicz Aneta - 4 bramki, Urbaniak Gabriela - 2 bramki.


31/10/2013 GOŚCIE W INTERNACIE

W dniach 22 – 31 października odbyła się w Płocku konsultacja szkoleniowa kadry narodowej mężczyzn. Zawodniczki SMS – u, wraz z trenerami, wzięły udział w jednym z treningów reprezentacji. Mogłyśmy z bliska popatrzeć na zawodników, których znamy z telewizyjnych ekranów.

Zawodnicy kadry sprawili nam miłą niespodziankę. Trzech reprezentantów odwiedziło nas w internacie. Spotkałyśmy się z Bartkiem Jaszką, Robertem Orzechowskim i Piotrem Wyszomirskim. Mogłyśmy „na luzie” porozmawiać o życiu sportowym i prywatnym zawodników, a także dowiedzieć się czegoś o gdańskim SMS – ie. Robert i Piotrek są bowiem absolwentami tej szkoły.

Na zakończenie spotkania było trochę czasu, aby zrobić wspólne zdjęcia i zebrać autografy.


26/09/2013 PRZEPROWADZKA DO INTERNATU ZST

NARESZCIE!!! Udało się! Internat gotowy!Trochę musiałyśmy czekać, ale...opłacało się. Jest fajnie. Pokoje dwuosobowe z łazienką. Fajne meble, ciepłe kolory. Co prawda nie ma jeszcze telewizorów, ale jest obietnica, że niedługo będą.

Zajmujemy jedno skrzydło (parter i piętro) w internacie ZST w Płocku. Znajdują się tam: 23 pokoje, izolatka, 2 kuchnie, 2 pralnie, gabinety odnowy biologicznej, sala dydaktyczna, sala TV.

Mamy także miejsce, w którym możemy przyjmować gości……A więc……ZAPRASZAMY!!!

Więcej zdjęć z remontu internatu w naszej Galerii.


02/09/2013 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2 września odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego w Niepublicznym Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym Szkół Mistrzostwa Sportowego w Płocku Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Nową szkołę „otworzył” Bogdan Zajączkowski – Dyrektor Sportowy SMS-u, który powitał wszystkie uczennice i przedstawił nauczycieli i pracowników szkoły. W inauguracji wziął również udział Jerzy Eliasz – Dyrektor Sportowy Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Po uroczystości uczennice, wspólnie z wychowawcami poszczególnych klas miały możliwość zwiedzić szkołę. Siedziba SMS – u mieści się w Zespole Szkół Technicznych „70” w Płocku przy ulicy    Kilińskiego 4.