Z życia internatu


ROK SZKOLNY 2015/2016

MŁODZIEŻOWA RADA INTERNATU

                

      
Aleksandra Olek - klasa 3 NG Martyna Sucha - klasa 3 NLO

   
Natalia Nosek - klasa 2 NLO Zuzanna Gajewska - klasa 1 NLO

10 czewca – nasza szkoła ma już trzy lata. Nauczyciele mówią, że szybko zleciało. Nam ten rok też przeleciał błyskawicznie. Oby wakacje mijały powolutkuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! Życzymy bezpiecznych i udanych wakacji. Do zobaczenia na początku sierpnia w Szczyrku. W Płocku zostają jeszcze Kadrowiczki z rocznika 2000. Tydzień będą trenować w naszej hali, a na koniec zagrają dwa mecze z Białorusią. Życzymy zwycięstw i bez kontuzji!!!

8 czerwca – kolejna niespodzianka przed zakończeniem roku szkolnego. Znów filmowa. Tym razem polski film pt. „Kochaj”. Fajnie było……..ale i tak żyjemy już wyjazdem na wakacje!!!

1 czerwca – Dzień Dziecka świętowałyśmy w kombinezonach z karabinkami w rękach. Ale strzelałyśmy kulkami z farbą. Zabawa była przednia. Dziękujemy!

19 maja – dzisiejszy trening zamienił się na seans filmowy. Obejrzałyśmy amerykańską komedię „Sąsiedzi 2”. Stresik związany z wystawianiem ocen troszkę się zmniejszył.

21 i 22 maja – wycieczka do Warszawy. W planach Turniej „Final 4” Pucharu Polski Mężczyzn. Ale również Muzeum Powstania Warszawskiego, Starówka, ognisko. A może cos jeszcze….?

18 maja – matura zakończona. Liceum również. Jak to szybko zleciało. Przecież dopiero wczoraj miałyśmy egzaminy do SMS – u. Jednak trzy lata za nami, a przed nami nowe wyzwania!!!

16 maja – podsumowanie konkursu czystości. Artykuł na stronie głównej, a nagrody u nas.

30 kwietnia – zebranie z rodzicami i wyjazd na weekend majowy. W internacie zostało tylko kilka dziewcząt z 3 NLO. Chcą nadrobić zaległości przed maturą. Owocnej nauki życzymy!!!

29 kwietnia – zakończenie roku szkolnego klasy 3 NLO. Młodsze koleżanki, pod opieką Pani Marzanny Polańczyk i Lidii Dutkiewicz, przygotowały wspomnieniowe pożegnanie. Łza się zakręciła w niejednym oku......

17 kwietnia - Konkurs czystości wkracza w decydującą fazę. Czołówka rankingu trzyma się dzielnie i prawdopodobnie dziewczęta nie dadzą się zaskoczyć komisji czystości, która działa wg zasady „nie znasz dnia ani godziny”. Niestety w dalszym ciągu pogłębiają się dysproporcje między mieszkankami mającymi problemy z systematycznym sprzątaniem, a tymi, które z ładem i porządkiem nie mają żadnych problemów. Osoby które mieszkają w internacie kilka lat mają wyrobiony nawyk dbania o czystość, są „poukładane” i traktują swój pokój jak własny drugi dom (oczywiście zdarzy się czasami wyjątek). Zupełnie inaczej jest z pierwszymi rocznikami. Tutaj panuje często chaos i brak właściwej organizacji. Powoduje to, że bardzo dobre oceny przeplatają się z dwójkami i trójkami. Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym nastąpi „przełamanie”, a za tym pójdą wysokie noty w konkursie czystości.

Zakończenie konkursu przewidziane jest na 13 maja, a najlepsze mieszkanki internatu otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Dyrektora SMS – u.

Aktualny ranking konkursu czystości:

1 miejsce         195  pkt          pokoje 19, 23, 29       

2 miejsce         190  pkt          pokój   32

3 miejsce         187  pkt          pokoje 9, 24

4 miejsce         185  pkt          pokój   30

5 miejsce         181  pkt          pokój   25                   

6 miejsce         180  pkt          pokój   6

7 miejsce         178  pkt          pokój   21

8 miejsce         176  pkt          pokój   31

9 miejsce         174  pkt          pokój   22

10 miejsce       169  pkt          pokój   27

11 miejsce       166  pkt          pokój   14

12 miejsce       165 pkt           pokój   11

13 miejsce       162  pkt          pokój   26

14 miejsce       161  pkt          pokój   4

15 miejsce       157  pkt          pokój   8

16 miejsce       154  pkt          pokój   5

17 miejsce       149  pkt          pokój   7

18 miejsce       138  pkt          pokój   13

19 miejsce       129  pkt          pokój   20

20 miejsce       123  pkt          pokój   12

23 – 29 marca – Święta, Święta, Święta!!! Kilka dni wolnego. Troszkę jajek i mazurków zjemy….ale na pewno nie zapomnimy pobiegać. 

21 marca – też tradycyjnie wzięłyśmy udział w Biegu Wagarowicza. Impreza dla biegaczy była organizowana już po raz dwudziesty piąty. W tym roku zdominowałyśmy biegi gimnazjalne i licealne. W szkołąch ponadgimnazjalnych zdobyłyśmy zespołowo I miejsce, a indywidualnie złoty medal wywalczyła Weronika Rorat, a srebrny Izabela Świerżewska. Natomiast w gimnazjach najlepsze miejsca zajęły: II – Agata Szymańska, III – Julia Pietras, IV – Aleksandra Olek, V – Emilia Kowalik.

18 – 20 marca – w Płocku odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata Reprezentacji Młodzieżowych. Kibicowałyśmy naszym koleżankom (3 aktualne uczennice i 6 absolwentek), które walczyły o awans z Hiszpankami, Turczynkami i Słowaczkami. Niestety…..Decydujący mecz z Hiszpanią minimalnie przegraliśmy.

8 marca – kwiatki od Dyrektorów to już tradycja. W tym roku również dostałyśmy śliczne tulipany. A Pan Mirek przygotował piękny plakat z życzeniami. DZIĘKUJEMY!!!

14 luty – Walentynki połączone z powrotem do Płocka i zebraniami z rodzicami. Wspólnie z rodzicami dostałyśmy od naszych dyrektorów po walentynkowym lizaczku. Od nowego semestru mamy nową koleżankę. Do klasy 3 NG dołączyła Kinga. Witamy i życzymy powodzenia. Pani Asia i Pani Agnieszka zrobiły nam niespodziankę. Przygotowały piękną gazetkę dotyczącą najlepszych uczennic w szkole i Reprezentantek Polski.

31 stycznia – wyjazd na obóz do Szczyrku, a po nim caaaaaaały tydzień wolnego. Wracamy w Walentynki.

29 – 30 stycznia – wielkie przygotowania do Studniówki. Jednak „drobny” makijaż się przydał. Fryzjer był, kreacje przygotowane….Można ruszać na zabawę!!!

18 stycznia – nauka malowania…tym razem własnych twarzy. Odwiedziła nas Pani Iwona, która pracuje jako wizażystka i kosmetyczka. Uczyłyśmy się sztuczek poprawiających urodę. Ale przecież to nie jest nam potrzebne!

3 stycznia – powrót do internatu po dwóch tygodniach odpoczynku. A tu niespodzianka. Pod choinką czekały na nas prezenty. Stół do piłkarzyków i małe AGD. Będą wypieki…mniam, mniam. Tylko jeszcze żeby chciały się same zrobić! Zdjęcia w galerii.

22 grudnia – Nikogo nie ma…..pusto…..cicho…….. Do zobaczenia w Nowym Roku. Wszystkiego Najlepszego!!!

21 grudnia – Wigilia Szkolna. Wspólne kolędy, opłatek, życzenia, pierogi………. I podróż!!!

 

20 grudnia – podsumowanie konkursu na świąteczną dekorację pokoju (Zdjęcia w galerii). Jury odwiedziło pokoje i wydało werdykt. A oto wyniki:

1 miejsce        - Emilia Bałdyga i Paulina Dąbrowska (pokój nr 29),

2 miejsce        - Zuzanna Gajewska i Izabela Świerżewska (pokój nr 14),

                          Aleksandra Olek i Lucyna Sobecka (pokój nr 4),

3 miejsce        - Izabela Maciejewska i Marlena Urbańska (pokój nr 23),

                          Martyna Sucha (pokój nr 6),

wyróżnienia   - Karolina i Klaudia Trzaska (pokój nr 25),

                          Katarzyna Suszek i Joanna Seweryn (pokój nr 31),

                          Monika Roguska i Żaneta Senderkiewicz (pokój nr 21).

Dziękujemy za fajne nagrody. Będzie się do czego przytulać

19 grudnia - odwiedziły nas zawodniczki Młodzieżowej Reprezentacji Polski, która rozgrywała w Płocku turniej towarzyski. Dla wielu kadrowiczek była to wizyta pełna wspomnień, ponieważ w kadrze grają nasze absolwentki: Patrycja Świerżewska, Gabriela Urbaniak, Aleksandra Kwiecińska, Karolina Sarnecka, Aleksandra Januchta, Dagmara Nocuń. Wszystkie dziewczęta z uznaniem wypowiadały się o warunkach mieszkalnych w SMS-ie, ale większe wrażenie zrobiła na nich atmosfera panująca w internacie. Przewodniczkami po internacie były Aleksandra Rosiak i Natalia Nosek, które są aktualnymi uczennicami szkoły i występują w tej reprezentacji. Zdjęcie z wizyty w galerii.

1 grudnia - Czas Świąt Bożego Narodzenia zbliża się nieubłaganie, a my nie możemy się doczekać Wigilii Szkolnej, a później spotkania z najbliższymi. W internacie widać już oznaki świątecznego klimatu. Mamy piękną choinkę i okolicznościową gazetkę, staramy się być milsze dla siebie, a Rada Internatu ogłosiła konkurs na najpiękniej przystrojony świątecznie pokój. Świąteczne zdjęcia w galerii.

Listopad - miesiącem czystości

Częstotliwość sprawdzania czystości w pokojach wyraźnie wzrosła. Zaangażowanie wszystkich mieszkanek internatu w rywalizację o zwycięstwo w konkursie jest ogromne. Z obowiązkiem utrzymania czystości zdecydowanie lepiej radzą sobie klasy drugie  i trzecie liceum. Natomiast gimnazjalistki muszą jeszcze dużo się uczyć. Poniżej przedstawiamy liderki w klasyfikacji generalnej:

1 miejsce (90 punktów)         - pokój 29 Paulina Dąbrowska, Emilia Bałdyga

2 miejsce (89 punktów)         - pokój 23 Izabela Maciejewska, Marlena Urbańska       

                                              - pokój 6   Martyna Sucha

3 miejsce (88 punktów)         - pokój 32 Natalia nosek, Żaneta Lipok                                       

21 listopada - Wielka radość w „rodzinie SMS - u”. Nasz Dyrektor – Bogdan Lemanowicz się żeni. Jego wybranką jest Hanna Dymińska. Oczywiście byłyśmy wszystkie na ślubie i zrobiłyśmy piękną, sportową oprawę wywołując radość i wzruszenie Młodej Pary. Również wszyscy goście byli pod wielkim wrażeniem. A oprawa wyglądała tak: Galeria

11 listopadaŚwięto Odzyskania Niepodległości. Kilka dziewcząt wzięło udział w uroczystościach miejskich. A popołudnie wolne i wyjście do kina. Dyrekcja szkoły zafundowała nam bilety na przedpremierowy pokaz filmu „Listy do M. 2”. Fajnie było…..i trochę popcornu też.

1 listopadainternat pusty, przyda nam się kilka wolnych dni. Na naszej tablicy „Hallowenowe rysunki”. 

17 października – odwiedziny naszych najbliższych. Tego dnia odbyło się zebranie z rodzicami. A przy okazji „nasze spiżarnie” zapełniły się smakołykami. Udało się również „zaciągnąć” rodziców do galerii handlowych. W szafach troszkę więcej ciuszków.

26 września - mogłyśmy na własne oczy przekonać się, że układanie kostki, dla nas skomplikowane i czasochłonne, innym zajmuje kilka sekund. Dwaj czołowi polscy speedcuberzy: Grzegorz Łuczyna i Tomasz Żołnowski (wielokrotni mistrzowie Polski, byli mistrzowie Europy i rekordziści świata) przez kilkadziesiąt minut opowiadali o swojej pasji, o wieloletnich treningach i sukcesach. Z podziwem obserwowałyśmy ich sprawność i szybkość układania tej magicznej kostki, a ułożenie z zamkniętymi oczami nagrodziłyśmy gromkimi brawami. Uchylimy rąbka tajemnicy, że jeden z gości to syn Pana Mirka – naszego wychowawcy z internatu. Zdjęcia w galerii.

10 września – wybrałyśmy nową (częściowo „starą”) Radę Internatu. O nasze interesy zadbają: Martyna Sucha (3 NLO), Natalia Nosek (2 NLO), Zuzanna Gajewska (1 NLO) i Aleksandra Olek (3 NG). Życzymy powodzenia!

30 sierpnia – powrót do Płocka z obozu w Giżycku. Oj!!! Za szybko te wakacje się skończyły……Przed rozpoczęciem roku szkolnego internat przeszedł delikatny ,,szlif". Pokoje zostały starannie wysprzątane i przygotowane do przyjęcia uczennic. W obecnym roku szkolnym mamy 44 uczennice, w tym 15 nowych koleżanek.


ROK SZKOLNY 2014/15


MŁODZIEŻOWA RADA INTERNATU

                               

                                      
Adrianna Sielska - klasa 3 NLO Martyna Sucha - klasa 2 NLO

 

   
Natalia Nosek - klasa1 NLO Zuzanna Gajewska - klasa 3 NG

11 czerwca – zakończenie roku szkolnego u nas w szkole troszkę wcześniej, ale od jutra ruszają egzaminy i przez kilka dni w internacie będą mieszkać kandydatki do szkoły. A my nareszcie możemy odpocząć. Będziemy tęsknić…!!! Do zobaczenia na początku sierpnia w Szczyrku.


1 czerwca – z okazji Dnia Dziecka Panowie Dyrektorzy obdarowali nas słodkimi upominkami…mniam mniam....Dziękujemy!


25 maja - odbyło się zebranie mieszkanek internatu, a jego celem było omówienie spraw organizacyjnych związanych z treningami, przejazdami na zajęcia sportowe i przede wszystkim codziennego życia w internacie. Gospodyniami i organizatorkami zebrania były najstarsze rocznikowo zawodniczki SMS –u (a więc klasa 2 NLO). Dziewczęta czują się odpowiedzialne za szkołę i chcą pomóc w umocnieniu  integracji środowiska i budowaniu wzajemnych relacji bez podziału na roczniki.


20 maja – ostatni egzamin maturalny i zarazem ostatni dzień pobytu w szkole dla klasy 3 NLO. Trochę łez się wylało. Czas zacząć nowy rozdział w życiu!!! Do zobaczenia na parkietach sportowych!!!


3 maja - Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tradycyjnie wykonana została okolicznościowa gazetka. Zdjęcie w galerii.


25 kwietnia - zakończenie roku szkolnego dla klasy 3 liceum oraz zebrania z rodzicami pozostałych klas. Trenerzy rozmawiali o postępach w sporcie, a nauczyciele przedstawili wyniki w nauce. Były również indywidualne spotkania rodziców z dyrekcją szkoły. Najważniejsza  jednak była wielka "konsumpcja " smakołyków przywiezionych przez rodziców . Raz na jakiś czas można poszaleć z jedzeniem, przecież przez cały rok trzymamy dietę.


20 kwietnia - niezapowiedziana wizyta dyrektora szkoły w internacie i kontrola czystości w pokojach i łazienkach. Dyrektorski przegląd wprowadził spore zmiany w rankingu i uświadomił starającym się utrzymać czystość , że przed nimi jeszcze wiele pracy. Najważniejsza jest jednak systematyczność!

Ranking czystości na dzień 23 kwietnia:

1 miejsce (139 pkt) - pokoje 8,11,14,

2 miejsce (138 pkt) - pokój 29,

3 miejsce (137 pkt) - pokój 20,4,24,

4 miejsce (134 pkt) - pokój 21,25,

5 miejsce (133 pkt) - pokój12,

6 miejsce (131 pkt) - pokój 13, 23,27,30,

7 miejsce (129 pkt) -pokój 31,

8 miejsce (125 pkt) - pokój 9, 26,

9 miejsce (123 pkt) - pokój 32,

10 miejsce (121 pkt) - pokój 6,

11 miejsce (119 pkt) - pokój 5,22,

12 miejsce (111 pkt) -pokój 7.

Konkurs czystości kończy się 18 maja. Zdjęcie w galerii.


21 marca - wreszcie wiosna!!! Wśród mieszkanek internatu zapanowała radość i nadzieja, że wreszcie będzie cieplej i wszystkie zajęcia na powietrzu będą odbywały się przy świecącym słoneczku. Z okazji pierwszego dnia wiosny klasa 3 gimnazjum przygotowała gazetkę. W jej centralnym miejscu, znalazła się uśmiechnięta, radosna i szczęśliwa, jak każda „esemesiarka”, postać symbolizująca „Wiosnę”.

Z sukcesami wystartowałyśmy w „Biegu Wagarowicza”. Zdjęcie w galerii.


8 marca – Dzień Kobiet, Dzień Kobiet!!! Panowie Dyrektorzy wręczyli nam piękne kwiatki, a Panowie Wychowawcy wykonali śliczny plakat z życzeniami. Było bardzo miło. Dziękujemy!!!


21 luty - Wieczorem urządziłyśmy sobie festiwal piosenki. Karaoke świetnie się przyjęło i będziemy częściej dawać upust swoim emocjom i talentom. Zdjęcie w galerii.


14 luty - W tym roku 14 luty będzie nam się kojarzył nie z Walentynkami, a z wywiadówką, która odbyła się właśnie w tym dniu. Gdyby nie gazetka, przygotowana przez Adę Sielską zapomniałybyśmy, że taki dzień jest właśnie dziś. Wywiadówka była okazją do spotkań z naszymi rodzinami. Przyjazd najbliższych zawsze jest miły i sympatyczny, a lodówki „pękają w szwach” od domowych rarytasów. Były wspólne spacery i oczywiście „drobne" zakupy. Zdjęcie w galerii.


12 luty – Odwiedziny koleżanek z Norwegii. Drużyna piłki ręcznej, wraz ze swoim trenerem – Piotrem Świgoniem, przebywa w Płocku od kilku dni. Wspólne treningi, mecze i wycieczki po mieście były bardzo sympatyczne. Dziś Norweżki odwiedziły nas w internacie. Nasz język angielski wymaga jeszcze drobnego szlifowania. Ale od czego ma się ręce?! Jeśli się uda to niedługo my zawitamy do Norwegii z rewizytą.


11 luty – ekipa telewizji Polsat w naszym internacie. Celem wizyty było przygotowanie materiału poświęconego Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku. Nie mogło zabraknąć w nim informacji o warunkach panujących w internacie, który jest dla nas miejscem wypoczynku, nauki, rozrywki, można powiedzieć oazą spokoju i bezpieczeństwa. Mieszkanki internatu, Natalia Nosek i Patrycja Świerżewska, z lekką tremą opowiedziały o swoim pobycie w szkole i oprowadziły ekipę telewizyjną po pomieszczeniach internatu. Odcinek Magazynu Polska 2016, poświęcony m.in. płockiej szkole, można obejrzeć: http://www.ipla.tv/Magazyn-polska-2016-odcinek-6/vod-6200058#/page_container


7 luty - Początek lutego upłynął w naszym internacie w atmosferze euforii po zdobyciu brązowego medalu przez męską Reprezentację Polski na Mistrzostwach Świata.

Każda trenująca osoba marzy o takich chwilach. Mamy nadzieję , że wśród nas są takie osoby, które w przyszłości będą osiągać podobne sukcesy. Poświęciliśmy naszym medalistom gazetkę , umieszczając na niej m.in. pozdrowienia dla uczennic SMS w Płocku od Sławomira Szmala oraz koszulkę z podpisami reprezentantów Polski. Zdjęcia w galerii.


16 stycznia – ferie czas zacząć! Spotykamy się za tydzień i od razu wyjazd do Niemiec (młodsza grupa) i do Giżycka.


4 stycznia – wolne dni minęły bardzo szybko. Teraz dwa tygodnie ciężkiej pracy przed wystawieniem ocen i znów będzie troszkę wolnego.


19 grudnia – wyjeżdżamy na ferie świąteczne. Można podsumować pierwszą część konkursu „Perfekcyjna Pani Internatu”. Na razie najlepsze są mieszkanki z pokojów: 4, 11, 13, 14, 24, 29.


12 grudnia – Szkolna Wigilia. Wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń. Jak w domku!!!


7 grudnia – konkurs na świąteczną dekorację pokoju rozstrzygnięty. Najpiękniej swoje pokoje przystroiły:

I miejsce – Milena Knop i Wioletta Pająk z pokoju nr 5

II miejsce – Karolina Kuszka i Aneta Szczechowicz z pokoju nr 7, Emilia Bałdyga, Martyna Sucha z pokoju nr 29,

III miejsce – Zuzanna Gajewska, Dagmara Chlebosz z pokoju nr 4,

Wyróżnienia – Karolina i Klaudia Trzaska z pokoju nr 13, Malwina Dąb i Marlena Urbańska z pokoju nr 23.

Zdjęcia w galerii.


1 grudnia – choinka już ubrana, święta tuż tuż….Jest też gazetka świąteczna. Zdjęcia w galerii.


17 listopad – Rada Internatu ogłosiła konkurs na świąteczną dekorację pokoju. Pan Dyrektor obiecał fajne nagrody.


11 listopad – nie zapominamy o Świętach Państwowych. Gazetka z okazji Święta Odzyskania Niepodległości z interesującą podobizną Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zdjęcia w galerii.


30 październik – kolejna gazetka. Tym razem wykonana z okazji Halloween. Jednym z elementów dekoracyjnych była torba. O jej wypełnienie cukierkami zadbali nasi wychowawcy.


18 październik – w internacie „zaroiło się” od gości. Na zebranie z dyrekcją i wychowawcami przyjechali nasi rodzice. A z nimi także siostry, bracia, dziadkowie. Dla wielu osób były to pierwsze odwiedziny. Po wizycie nasze lodówki „pękały w szwach”.


14 październik – przygotowana została gazetka z okazji Święta Edukacji Narodowej. Można było podziwiać karykatury wychowawców klas. Zdjęcia w galerii.


7 wrzesień – konkurs „Perfekcyjna Pani Internatu Part 2” czas zacząć. 26 wrzesień – Po uroczystości przekazania czeku w ramach programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie” odwiedzili nas w internacie wybitni trenerzy. Gościliśmy Pana Profesora Janusza Czerwińskiego i Pana Zygfryda Kuchtę. Trenerzy odnosili wielkie sukcesy w pracy, m.in. z reprezentacją Polski. Podczas spotkania dowiedziałyśmy się wielu ciekawych rzeczy z teorii treningu sportowego.


5 wrzesień – Wybrana została nowa Młodzieżowa Rada Internatu. W jej skład weszły: Adrianna Sielska (3 NLO), Martyna Sucha (2 NLO), Natalia Nosek (1 NLO) i Zuzanna Gajewska (3 NG). Rada, pod opieką Pani Agnieszki Kroczewskiej, opracowała plan działania w roku szkolnym 2014 – 15.


31 sierpień – Nowy rok szkolny czas zacząć. W internacie Szkoły Mistrzostwa Sportowego zamieszkało 18 nowych zawodniczek. Wszystkim mieszkankom życzymy zapału i wytrwałości, a przede wszystkim, aby w internacie czuły się jak w domu.  W internacie pojawiły się nowe elementy dekoracji. Można obejrzeć zdjęcie i koszulkę z podpisami absolwentek z roku szkolnego 2013/14 oraz kolekcję proporczyków reprezentacyjnych i klubowych z całego świata. Zdjęcia w galerii.


ROK SZKOLNY 2013/2014

MŁODZIEŻOWA RADA INTERNATU

Dagmara Nocuń                                                                        
Dagmara Nocuń - klasa 3 NLO Adianna Sielska - klasa 2 NLO
Wiktoria Hajduk - klasa 1NLO Natalia Nosek - klasa 3 NG

13 czerwca - Zakończenie roku szkonego i wyjazd do domu. WAKACJE!!! Do zobaczenia we wrześniu! Zdjęcia w galerii.

6 - 8 czerwca - Rekrutacja. W internacie mieszkały kandydatki do szkoły. Ciekawe jak poradziły sobie z egzaminami?

13 maja podsumowanie konkursu „Perfekcyjna Pani Internatu”. Zapraszamy do przeczytania artykułu w Aktualnościach i obejrzenia zdjęć w Galerii.

1 – 4 maja – weekend majowy, a my nie grillujemy! Zakuwamy! Nie chcemy za chwilę śpiewać „Już za rok matura”! A pierwszy egzamin już jutro!!!!!

28 kwietnia - konkurs „Perfekcyjna Pani Internatu” wkracza w decydującą fazę. Zakończenie 15 maja. Ciekawe kto będzie najlepszy?

17 – 22 kwietnia – przerwa świąteczna. Dziękujemy za życzenia i jedziemy do domciu!

1 kwietnia – powitanie Anety Łabudy po debiucie w reprezentacji Polski i zdobyciu historycznego pierwszego gola w swojej seniorskiej karierze.

Zapraszamy do przeczytania artykułu w Aktualnościach i obejrzenia zdjęć w Galerii.

20 marca – ponownie gościliśmy piłkarzy ręcznych. Na spotkanie z mieszkankami internatu przyszli: Adam Wiśniewski i Mariusz Jurkiewicz - filary płockiej Wisły i Reprezentacji Polski. Zapraszamy do przeczytania artykułu w Aktualnościach i obejrzenia zdjęć w Galerii.

8 marca – w tym dniu uaktywniła się męska część Sms - u i delikatnymi słodyczami i zwolnieniem z dyżuru uczciła święto wszystkich „esemesianek”.

17 luty – 2 marca – Ale cisza!!! Internat opustoszał. Trwają ferie zimowe.

DO ZOBACZENIA WKRÓTCE!

14 luty – Natalia Nosek i Julia Zybajło przygotowały Walentynkową Gazetkę.

14 luty – konkurs „Perfekcyjna Pani Internatu” trwa. Zmiany na liście liderów. Najlepsze są pokoje: 13, 14, 24 i 26. Zdobyły maksymalną ilość punktów – 105. O jeden punkcik gorsze są pokoje: 11, 12, 21, 23 i 25.

9 styczniaZupełna bomba! Bo jak można określić pojawienie się w naszym internacie Kamila Bednarka?! Kilkanaście minut pobytu sympatycznego gościa zupełnie zburzyło spokój internatu i nawet wychowawca dał się ponieść emocjom i zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie, oczywiście wszystkie do obejrzenia w Galerii.

20 grudnia - konkurs „Perfekcyjna Pani Internatu” trwa. Na czele klasyfikacji pokoje: 7,8,13,14,20,23,24,25, i 26. Zdobyły 60/60 punktów. 100 % - BRAWO!

6 grudnia do 12 grudnia – z inicjatywy Młodzieżowej Rady Internatu przeprowadziliśmy konkurs na najbardziej świąteczny wystrój pokoju. Upominki w postaci sympatycznych pluszaków odebrały:

za 1 miejsce - siostry Karolina i Klaudia Trzaska – mieszkanki pokoju nr 13,

za 2 miejsce - Klaudia Dworczak i Ola Kwiecińska z pokoju nr 21,

za 3 miejsce - Dominika Kilkowska i Paulina Topolewska z pokoju nr 11.

6 grudnia – przyszedł czas na Mikołaja , a ponieważ wszystkie dziewczęta były grzeczne otrzymały mnóstwo upominków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

2 grudnia – do świąt jeszcze troszkę. Jednak choinkę już mamy! Foto w galerii!

5 listopada – Uroczysta inauguracja roku szkolnego. Po oficjalnej  uroczystości odwiedził nas Pan Andrzej Kraśnicki – Prezes ZPRP, oraz wybitne, byłe reprezentantki Polski w piłce ręcznej - Monika Marzec i Sabina Włodek.

Zapraszamy do przeczytania artykułu w Aktualnościach i obejrzenia zdjęć w Galerii.

1 listopada – Inauguracja konkursu „Perfekcyjna Pani Internatu”. Sprawdzanie czystości w pokojach potrwa do końca roku szkolnego. Po wielokrotnym przejściu „testu białej rękawiczki” wyłonimy najczystsze pokoje. Oczywiście będą nagrody!

31 października- wizyta reprezentantów Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Swoimi przeżyciami i doświadczeniem związanym z ta dyscypliną podzielili się z mieszkankami internatu: Bartłomiej Jaszka, Robert Orzechowski i Piotr Wyszomirski.

26 września – przeprowadzka do internatu. Nareszcie w „domu”!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.