Wspomnienia


Wspomnienie

Spędziłam w Szkole Mistrzostwa Sportowego 4 lata (w Płocku 3 lata liceum) i zdecydowanie mogę powiedzieć, że był to bardzo dobry okres w moim życiu i w mojej sportowej karierze. Pomimo dużej odległości od rodziny, to miejsce potrafiło zastąpić mi dom. Miałyśmy zawsze duże wsparcie od Dyrektorów, nauczycieli w szkole, trenerów na treningach i wychowawców w internacie. Zawsze mogłyśmy na nich liczyć. Internat ma niesamowitą, sympatyczną atmosferę i bardzo dobre warunki mieszkaniowe. Jednym słowem jest jak w domu.

W Szkole Mistrzostwa w Płocku zdobyłam dużo nowego doświadczenia, rozwinęłam się sportowo i dzięki temu osiągnęłam sukces. Poznałam wielu wspaniałych ludzi i z pewnością to miejsce będę wspominać ciepło. W tej szkole możecie spełnić swoje marzenia – ja to zrobiłam i nie żałuję.

Z czystym sumieniem polecam Szkołę Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Płocku każdej młodej dziewczynie, która kocha piłkę ręczną. 

                                                                                    Aleksandra Rosiak - Absolwentka z 2016 roku                                                                                           

WSPOMNIENIA

W Szkole Mistrzostwa Sportowego byłam 3,5 roku. Najpierw w Gliwicach, a później w Płocku. Czas tam spędzony na pewno pozostanie na długo w mojej pamięci.

Decyzja o przyjściu do tej szczególnej szkoły nie była łatwa. Początki wspominam jako jeden z trudniejszych momentów w moim życiu: daleko od domu, od rodziny, od przyjaciół. Nie było lekko zaadaptować się w nowym miejscu.

Ale to właśnie w takich sytuacjach znajdowałam największe wsparcie w rodzinie. Nowi trenerzy, koleżanki; nowy „dom” – z czasem wszystko stawało się coraz bliższe. Przez cały pobyt w tej szkole spotkałam na swojej drodze wspaniałych ludzi i zawarłam wiele przyjaźni. Mam nadzieję, że na całe życie. Spędzanie praktycznie każdego dnia tak samo, z tymi samymi ludźmi buduje mocne więzi. Mieszkanie w internacie ma również swoją specyfikę, do której trzeba było się przyzwyczaić.

Zdobyłam tutaj wiele umiejętności nie tylko sportowych, ale również kształtujących mój charakter. Nauczyłam się pracy w grupie, większej odpowiedzialności, systematyczności.

Polecam tę szkołę każdej młodej zawodniczce, która pragnie rozwijać swój talent i dążyć do spełnienia największych marzeń. Myślę, że jest to jedno z najlepiej przystosowanych miejsc w Polsce do przełamywania swoich barier oraz pokazania swoich umiejętności. Przy tym można nauczyć się wielu nowych rzeczy, usamodzielnić się i przede wszystkim spotkać wspaniałych ludzi, którzy będą Cię wspierać do końca szkoły, a może i dłużej.

Patrycja Świerżewska - absolwentka z 2015 roku


Co myślę o SMS ZPRP w Płocku?

Dlaczego wybrałam Szkołę Mistrzostwa Sportowego? Nie należało to do łatwych decyzji w moim życiu. Zastanawiałam się nad tym równy rok. Mój rocznik był pierwszym, który mógł rozpocząć edukację w SMS już od 3 klasy gimnazjum. Dostałam propozycję przyjścia do Niepublicznego Gimnazjum w Gliwicach w czasie wakacji i w ciągu miesiąca miałam podjąć decyzję.                              

Nie mogłam sobie wyobrazić jak mam zostawić mój rodzinny dom, przyjaciół, szkołę, nie wiedziałam jak ma to wszystko wyglądać. Postanowiłam, że dam sobie jeszcze czas i przyjdę dopiero od liceum. Przez całą 3 klasę gimnazjum jeździłam na zgrupowania Kadry Narodowej m.in. do Gliwic, gdzie poznałam tok nauczania w szkole i na treningach. Imponowały mi dziewczyny, które trenowały w gimnazjum, a ich dom znajdował się nawet 400 km od szkoły. Każda pracowała tam dla siebie, dla własnych celów i ambicji. Zrozumiałam, że niepotrzebnie się obawiałam przejścia  do SMS u.

Przekonałam się o tym, przez trzy lata treningów i nauki w Niepublicznym Liceum SMS ZPRP (rok w Gliwicach i dwa lata w Płocku). Właśnie  Płock okazał się idealnym miejscem dla takiej szkoły, ze wspaniałą bazą sportową i przytulnym internatem. Teraz kiedy jestem już absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku mogę otwarcie powiedzieć, że była to jedna z moich najlepszych decyzji! Każdy trener, nauczyciel czy wychowawca troszczy się  tutaj o  zdrowie i dobre samopoczucie wychowanek. Nie ma tu mowy o płaczu, chyba, że z radości kiedy powołają Cię do wymarzonej Kadry Narodowej. SMS w Płocku jest miejscem, gdzie każda utalentowana zawodniczka może liczyć na pomoc  wysoko wyszkolonych trenerów.

Muszę dodać jeszcze jedną rzecz – poziom nauki w szkole zapewni Ci odpowiednie przygotowanie do matury i  możliwość dalszej edukacji.

Szczerze polecam tą szkołę i gdybym, jeszcze raz, miała podjąć decyzję o przyjściu do Płocka, zrobiłabym to bez wahania!

Absolwentka z 2015 roku – Gabriela Urbaniak


Nasze wspomnienia o SMS-ie

Powiedzmy, że cofamy czas o trzy lata i znów stoimy przed wyborem szkoły. Czy decyzja byłaby ta sama? Bez chwili zawahania odpowiemy : „tak”. To tutaj w SMS-ie przeżyłyśmy piękne chwile, poznałyśmy wspaniałych ludzi, zawiązałyśmy trwałe przyjaźnie, dojrzałyśmy, zebrałyśmy nowe doświadczenia życiowe, nauczyłyśmy się współpracować w grupie, a przede wszystkim miałyśmy możliwość spełniać swoje marzenia, związane oczywiście z piłką ręczną. Ale nie ukrywamy, że było też wiele ciężkich i żmudnych dni, kiedy chciało się rzucić wszystko i wrócić do domu. Ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Tutaj nie było czasu na rozpamiętywanie i dołowanie się.

            Całe życie kręciło się wokół szkoły, treningów i odpoczynku. Nam to jednak nie przeszkadzało.

Życie w internacie bardzo nam się podobało. Tu zawsze był ktoś z kim można porozmawiać, pośmiać się, powygłupiać czy np. „pouczyć”, a będąc razem przez trzy lata, 24/7, bardzo się zżyłyśmy i ciężko będzie się od tego odzwyczaić i zacząć całkiem inne życie. Nauczyciele, trenerzy, wychowawcy nie raz musieli nas gonić do roboty i sprowadzić na ziemię, przez nasze fochy i bunty. Dopiero teraz potrafimy to docenić i wiemy, że to wszystko było dla naszego dobra i na pewno w przyszłości pomoże nam w dorosłym życiu.  Decyzja by opuścić rodzinny dom w tak młodym wieku i wejść w samodzielne życie nie jest prosta, jednak jeśli chce się osiągnąć w życiu więcej niż przeciętni ludzie, trzeba być gotowym na poświęcenia, być odważnym i chwytać każdą szanse jaką nam przyniesie los. A ta szkoła na pewno pomaga spełniać marzenia.

Jeśli trenujesz piłkę ręczną, jeśli jesteś pewna, że chcesz poświęcić część swojego życia dla tego sportu, to uważamy, że Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku jest idealnym miejscem dla Ciebie. Warunki tutaj stworzone pozwolą Ci połączyć sport z nauką, co u młodego sportowca jest bardzo ważne.

 

                                                           Monika Kobylińska, Aneta Łabuda – absolwentki 2014