SZKOŁA

Dziennik elektroniczny

LOGOWANIE

kliknij tutajSzkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku Związku Piłki Ręcznej w Polsce działa od września 2013 roku. Kontynuujemy tradycję Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gliwicach. Funkcjonowała ona w latach 1997 – 2013 i może się pochwalić wyszkoleniem wielu reprezentantek Polski. Są to aktualne i byłe kadrowiczki, m.in.: Kinga Byzdra, Kinga Grzyb (Polenz), Anna Wysokińska (Baranowska), Monika Migała (Gunia), Izabela Prudzienica (Czarna), Klaudia Pielesz, Małgorzata Stasiak (Kucińska) i Agnieszka Jochymek.

W roku szkolnym 2013/14, decyzją Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Szkoła Mistrzostwa Sportowego została przeniesiona do Płocka.

Siedziba szkoły mieści się w budynku Zespołu Szkół Technicznych „Siedemdziesiątka” w Płocku przy ulicy Kilińskiego 4. Dysponujemy czterema salami lekcyjnymi, salami: multimedialną i dydaktyczną oraz pokojem nauczycielskim i pomieszczeniami biurowymi.

Uczennice szkoły mają do dyspozycji część internatu ZST w Płocku przy ulicy Norbertańskiej 11. Dzięki wsparciu Pana Andrzeja Nowakowskiego – Prezydenta Miasta Płocka, internat został gruntownie wyremontowany. Dziewczęta mieszkają w pokojach dwuosobowych z łazienkami. Każdy pokój jest wyposażony w nowe meble, a także telewizory. Uczennice w pokojach mają także dostęp do Internetu . Dodatkowo w internacie znajdują się: kuchnie, jadalnie, pralnie, świetlica, sala dydaktyczna, gabinety odnowy biologicznej.

W lipcu 2014 roku przy ZST rozpoczęła się budowa hali sportowej. Od października będziemy mogli korzystać z nowoczesnego obiektu sąsiadującego ze szkołą i z internatem. Do tego czasu będziemy trenować w halach: Politechniki Warszawskiej i ZSCE (sławny „Blaszak”).

Kilka lat temu, chcąc wydłużyć cykl szkoleniowy, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Gliwicach rozszerzyła naukę o trzecią klasę gimnazjum. Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku Związku Piłki Ręcznej w Polsce również prowadzi edukację na dwóch etapach kształcenia.  Posiadamy trzecią klasę gimnazjum i trzy oddziały w liceum ogólnokształcącym (klasy: pierwszą, drugą i trzecią). W gimnazjum uczy się 9, a w liceum – 34 dziewczęta: (klasa I - 17,  klasa II - 9 i klasa III - 8).

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku może się pochwalić uczennicami, które są reprezentantkami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Wielkim zaszczytem dla szkoły było powołanie naszej uczennicy Anety Łabudy do seniorskiej Reprezentacji Polski. Aneta wystąpiła w meczach eliminacyjnych do Mistrzostw Europy. Obecnie kształcimy osiemnaście kadrowiczek. Mamy nadzieję, że w przyszłości większość naszych absolwentek będzie stanowić o sile polskiej piłki ręcznej. Stara się o to zadbać dyrektor sportowy szkoły – Bogdan Zajączkowski (były trener męskiej Reprezentacji Polski), który ma do pomocy kadrę trenerską z Płocka – miasta, które w całej Polsce, jest znane z pracy z młodzieżą. Sztab trenerski współpracuje z doświadczoną kadrą pedagogiczną, która od wielu lat wychowuje i kształci sportowców. Kadrę szkoły uzupełniają fizjoterapeuci i psycholog.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku Związku Piłki Ręcznej w Polsce występuje także jako klub sportowy. Uczestniczymy w rozgrywkach I Ligi Kobiet, a także w ligach: Juniorek i Juniorek Młodszych Warszawsko – Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej. Kładziemy nacisk na stopniowy, prawidłowy rozwój indywidualnej techniki i taktyki gry oraz podniesienie na wyższy poziom cech motorycznych. Udział w tych rozgrywkach jest procesem dydaktyczno – wychowawczym i pozwala zawodniczkom na zdobycie ogromnego doświadczenia, które powinno procentować w przyszłości.